PASIEKA(+)UPRAWY

INTERNETOWY SYSTEM REJESTRACJI PASIEK i ROLNIKÓW ISRPiR

Pasieka w okolicy Twojej uprawy może zwiększyć Twoje plony nawet o 30%! Możesz zarejestrować się w w ISRP jako rolnik, dodawać i odejmować swoje uprawy w „moje konto”. Dzięki temu Twoje uprawy mogą być wyszukane przez pszczelarza z Twojej okolicy i będzie on mógł skontaktować się z Tobą za pomocą formularza wyszukiwarki. Ty również możesz wyszukać pasiekę w swoim regionie i skontaktować się z właścicielem przez formularz. Korzyści są obopólne.

Dzięki zarejestrowaniu mogą wyszukać Cię rolnicy i sadownicy zainteresowani wstawieniem pasieki przy swoich uprawach roślin miododajnych. Korzyść jest obopólna. Wyszukać Twoją pasiekę mogą np. po regionie w którym znajduje się ich uprawa. Ty również możesz wyszukać zarejestrowanych rolników/sadowników po regionie lub interesującej Cię uprawie. Naszą intencją jest wspieranie rolnictwa sprzyjającego zapylaczom. 

DODATKOWO:

Posiadając swój unikalny numer ID, który nadajemy Ci po zarejestrowaniu, Twoja pasieka jest identyfikowalna w razie kradzieży, dodatkowo zniechęca złodzieja. W razie konieczności w edycji swojego konta możesz zgłosić kradzież. Informacja ta będzie wyświetlać się na stronie wyszukiwarki pasiek tj.numer ID oraz region. Dzięki temu, jeśli złodziej będzie próbował sprzedać Twój ul, kupujący może go łatwo sprawdzić w wyświetlanym rejestrze kradzieży w ISRP na apiportal.pl, wyszukać pasiekę i skontaktować się z właścicielem przez formularz. Ponadto inni pszczelarze w Twojej okolicy będą widzieli, że w okolicy grasuje złodziej. ISRP umożliwia rejestrację każdemu całkowicie NIEODPŁATNIE.  Znaczyć możesz przez wypalanie, mazak permanentny, grawerowanie, rekomendujemy wypalanie jako szybki i trwały sposób. Możesz to zrobić mosiężną pieczątką, którą wystarczy nagrzać palinikiem. (Sprawdź tutaj)

Portal jest finansowany całkowicie z dobrowolnych datków od indywidualnych osób oraz sponsorów. Idea jest ważna: zwiększyć bezpieczeństwo pasiek w naszym kraju oraz przez kontaktowanie pszczelarzy i rolników zwiększenie populacji zapylaczy, ekonomiczności upraw i zwiększenia bezpieczeństwa dla pszczół w stosowaniu chemii w rolnictwie. Możesz nas wesprzeć kupując cegiełkę Możesz  także rozpowszechniać informacje o portalu, każda pomoc się liczy, tworzymy naszą przyszłość wspólnie! Nasz projekt rozwija się i w planach mamy powstanie kolejnych bardzo przydatnych aplikacji, potrzebujemy środków na promocję i realizację kolejnych atrakcyjnych etapów projektów.