BEZPIECZNA PASIEKA

INTERNETOWY SYSTEM REJESTRACJI PASIEK ISRP

Posiadając swój unikalny numer, Twoja pasieka jest identyfikowalna w razie kradzieży, dodatkowo zniechęca złodzieja. W razie konieczności w edycji swojego konta możesz zgłosić kradzież. Informacja ta będzie wyświetlać się na stronie wyszukiwarki pasiek tj.numer ISRP oraz region. Dzięki temu, jeśli złodziej będzie próbował sprzedać Twój ul, kupujący może go łatwo sprawdzić w wyświetlanym rejestrze kradzieży na apiportal.pl llub wyszukać pasiekę po numerze ISRP i skontaktować się z właścicielem przez portal. Ponadto inni pszczelarze w Twojej okolicy będą widzieli, że w okolicy grasuje złodziej. ISRP umożliwia rejestrację każdemu całkowicie NIEODPŁATNIE.

Dzięki zarejestrowaniu mogą wyszukać Cię rolnicy i sadownicy zainteresowani wstawieniem pasieki przy swoich uprawach roślin miododajnych. Korzyść jest obopólna. Wyszukać Twoją pasiekę mogą np. po regionie w którym znajduje się ich uprawa. Ty również możesz wyszukać zarejestrowanych rolników/sadowników po regionie lub interesującej Cię uprawie. Naszą intencją jest wspieranie rolnictwa sprzyjającego zapylaczom. 

Dane personalne, które podajesz podczas rejestracji są ukryte, chyba, że zaznaczysz, że chcesz je dobrowolnie ujawnić. W każdej chwili możesz edytować swoje dane, poza nadanym numerem ISRP. Możesz dodawać i odejmować dodatkowe lokalizacje pasiek. ISRP umożliwia rejestrację każdemu całkowicie NIEODPŁATNIE.

Znaczyć możesz przez wypalanie, mazak permanentny, grawerowanie, rekomendujemy wypalanie jako szybki i trwały sposób. Możesz to zrobić mosiężną pieczątką, którą wystarczy nagrzać palinikiem. Pieczątkę możesz zamówić (tutaj) w cenie 104,55zł brutto. Jest to jednorazowa inwestycja, pieczątka jest wielokrotnego użytku.

 

Jeśli kupisz znaczone ramki lub ul, wystarczy dopisać/wypalić swój numer. Nie niszcz numeru swojego poprzednika! 

Jeśli kupujesz lub sprzedajesz znaczone elementy:

 – powinieneś mieć potwierdzenie zakupu/sprzedaży w formie faktury, rachunku, umowy kupna-sprzedaży, oświadczenia w formie pisemnej lub elektronicznej (np.w treści maila). Potwierdzenie przelewu w z rachunku bankowego również wystarczy. 

– Przykładowa treść oświadczenia: ” Ja (imię i nazwisko) niżej podpisany oświadczam, że w dniu (…) oddałem w posiadanie znaczone nr ISRP.PL …………..  ramki/ule w ilości: ………  panu/pani (……)”

Portal jest finansowany całkowicie z dobrowolnych datków od indywidualnych osób oraz sponsorów. Idea jest ważna: zwiększyć bezpieczeństwo pasiek w naszym kraju oraz przez kontaktowanie pszczelarzy i rolników zwiększenie populacji zapylaczy, ekonomiczności upraw i zwiększenia bezpieczeństwa dla pszczół w stosowaniu chemii w rolnictwie. Możesz nas wesprzeć kupując cegiełkę Możesz  także rozpowszechniać informacje o portalu, każda pomoc się liczy, tworzymy naszą przyszłość wspólnie! Nasz projekt rozwija się i w planach mamy powstanie kolejnych bardzo przydatnych aplikacji, potrzebujemy środków na promocję i realizację kolejnych atrakcyjnych etapów projektów.