O nas

Platforma, która powstaje z myślą o pszczołach oraz ich opiekunach - pszczelarzach

APIPORTAL.PL "niezbędnik" dla pszczelarzy

NASZĄ IDEĄ JEST
rozwój nowoczesnego pszczelarstwa polskiego przez:

Ochronę interesów pszczelarzy i owadów zapylających

Wspieranie rozwoju branży pszczelarskiej i wymiana informacji

Propagowanie treści proekologicznych

Profesjonalną edukację

Nasz projekt przyczyni się do poprawienia dobrostanu pszczół, zwiększenia ilości owadów zapylających, podniesienia jakości i standardów pszczelarstwa w Polsce.

Projekt realizujemy w kilku obszarach:

  1. projekt „BEZPIECZNA PASIEKA”

Bezpłatny system bezpieczeństwa pasiek oparty na wspólnym systemie znakowania. KRADZIEŻE to coraz częstsza bolączka i obawa pszczelarzy. Nie każdy może pozwolić sobie na drogie elektroniczne systemy lokalizacji, na które złodzieje także miewają swoje sposoby. Komplementarne podejście do zabezpieczenia pasieki zdecydowanie zmniejsza ryzyko kradzieży.                                                                                

Każdy pszczelarz będzie mógł wpisać się do bazy danych otrzymując indywidualny numer, którym będzie miał prawo znakować w sposób trwały wszystkie elementy pasieki, które chce zabezpieczyć, np ramki, korpusy itp.       

W razie kradzieży, każdy z tych elementów będzie weryfikowalny, co oznacza utrudnienia dla złodziei. Im więcej utrudnień dla złodziei, tym lepiej dla pszczelarzy.                                                                                                                                                             

System ma być prosty w obsłudze i całkowicie darmowy. Jego skuteczność znacząco zwiększy się wraz ze wzrostem ilości korzystających z niego pszczelarzy.  Dlatego konieczna jest profesjonalna promocja projektu.                                                                                                     

  1. BAZA POŻYTKÓW PSZCZELICH

Darmowy system dzięki, któremu będziemy mogli w aktywny sposób łączyć pszczelarzy z rolnikami.

Korzyści płynące z takiej współpracy są obopólne i propagujemy tym samym rolnictwo sprzyjające zapylaczom, tzn. nie stosujące oprysków pestycydami w okresie oblotu pszczół.                                                                                                  

  1. ZESTAW PRZYDATNYCH NARZĘDZI DLA PSZCZELARZY    
  1. SYSTEM INFORMOWANIA o ZGNILCU AMERYKAŃSKIM

To projekt, dzięki któremu pszczelarze mają mieć dostęp do informacji o aktualnych terenach zapowietrzonych Zgnilcem Amerykańskim, który jest najgroźniejszą chorobą pszczół i przyczynia się do zniszczenia całych pasiek. System ma chronić pszczoły przed ryzykiem zakażeniem chorobą i ZNISZCZENIEM CAŁYCH RODZIN PSZCZELICH!                                                                           

  1. FORUM

Profesjonalne forum dla pszczelarzy, dostępne dla każdego nieodpłatnie. Wzajemne wsparcie i wymiana doświadczeń to podstawa rozwoju pszczelarstwa. Uporządkowane i moderowane forum ułatwi znacząco wyszukiwanie informacji i podniesie jakość treści.                                                                                                   

  1. KUPUJ BEZPOŚREDNIO Z PASIEKI

Wszyscy poszukiwacze miodu będą wiedzieć, że na tym portalu mogą kupić miód bezpośrednio od pszczelarza. Pamiętaj, że nadal w naszym kraju miód jest towarem deficytowym w stosunku do potencjalnego nabywcy.  Każdy kupujący może wystawić opinię o produkcie, co oznacza podniesienie standardu i zaufanie do platformy, ludzie poszukujący dobrej jakości produktów pszczelich zawsze będą wiedzieli gdzie ich szukać.  Platforma ma także umożliwić wszelką wymianę handlową co do odkładów, matek, uli itp. System będzie bezpłatny.                                                                            

  1. profesjonalna platforma edukacyjna dla pszczelarzy i o pszczołach nie tylko dla pszczelarzy

Platforma zagwarantuje dostęp do rzetelnej wiedzy w wysokim standardzie i jakości, w atrakcyjnych cenach lub całkiem za darmo jeśli tylko uzyskamy dofinansowania. Stworzenie profesjonalnej platformy na pewno znacząco ułatwi uzyskanie dotacji.           

 

Zgromadzone środki mogą nam pomóc również zareklamować i rozpropagować platformę co zdecydowanie zwiększy sukces bezpłatnych usług tego projektu.                               ó

A to dopiero początek!

W zamian za wsparcie możesz otrzymać od nas wybrane NAGRODY ! 

WESPRZYJ PORTAL